Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/studiowww3/domains/proski-stomatologia.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/studiowww3/domains/proski-stomatologia.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/studiowww3/domains/proski-stomatologia.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708 Implantologia | Proski Stomatologia

Implantologia

Ta dziedzina nauki jest stosunkowo nowa i wciąż się rozwija. Implantologia stomatologiczna skupia się na odbudowie braków w zgryzie spowodowanych urazami mechanicznymi, niewłaściwą higieną jamy ustnej lub też chorobami. Choć wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród pacjentów, to należy pamiętać, że nie może być jednak stosowana u wszystkich. Tak jak w przypadku innych zabiegów stomatologicznych tego typu stałe protezy nie mogą być wstawiane u kobiet w ciąży, chorych na cukrzycę lub nowotwory czy osób borykających się z paradontozą. Przeciwwskazaniem jest również młody wiek pacjenta, u którego nie zakończył się jeszcze proces rozwoju kości szczękowych.

 

Wykonane z biokompatybilnych materiałów – zwykle tytanu lub ceramiki – implanty zębów to niewielkich rozmiarów wszczepy, które stosuje się w celu odtworzenia prawidłowych funkcji jamy ustnej lub estetyki zgryzu. Zbudowane są z dwóch części – mocowanego do kości łącznika oraz korony. Tego typu rozwiązania stosuje się w przypadku pojedynczych ubytków zębów lub całkowitym ich braku. Są wygodniejsze niż protezy ruchome i dobrze pielęgnowane mogą służyć przez wiele lat.