Stomatologia estetyczna

Zabiegi wizualnie poprawiające stan jamy ustnej wchodzą w skład tzw. stomatologii estetycznej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii dentyści w szybki sposób mogą zlikwidować przebarwienia, rozjaśnić uśmiech czy też zmienić kształt zębów. Tego typu zabiegi stosuje się u ludzi, którzy cierpią z powodu jakiś niedostatków, jednak nie można ich przeprowadzić, jeśli pacjent ma niewyleczone ubytki. Należy także pamiętać, że stomatologia estetyczna jest niewskazana u osób poniżej 16 roku życia, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

 

W gabinecie dentystycznym zajmuję się wybielaniem zębów przy użyciu specjalnej pasty i lampy, której światło powoduje aktywację zawartych w preparacie składników. Cała procedura trwa ok. 30 min. Tworzę także dopasowane do Pacjenta nakładki wybielające do samodzielnego stosowania w domu.

 

Oferuję także korygujące kształt bądź ukrywające przebarwienia szkliwa licówki porcelanowe. Na podstawie wycisku pobranego w trakcie wizyty tworzone są dopasowane nakładki, które następnie mocuje się na powierzchni korony. Licówka wykonana z porcelany jest bardziej trwała niż kompozytowa i cechuje się dużą odpornością na przebarwiania.