Wybielanie zębów

Istnieje wiele czynników wpływających na kolor szkliwa. Do nieestetycznych przebarwień i osadów najczęściej dochodzi na skutek częstego spożywania kawy i herbaty oraz palenia papierosów. Niekiedy zdarza się, że ciemniejszy odcień jest wynikiem uwarunkowań genetycznych. Wiele osób decyduje się więc na zabiegi wizualnie poprawiające stan jamy ustnej. Jednym z nich jest wybielanie zębów u dentysty. W gabinecie Proski Stomatologia w Bydgoszczy rozjaśniamy uśmiech pacjentów oraz likwidujemy wszelkie ubytki.

 

Jak przebiega wybielanie zębów w naszej placówce? W tym celu używamy specjalnej pasty i lampy. Światło aktywuje składniki zawarte w preparacie, dzięki czemu pozwala uzyskać zadowalający efekt rozjaśnienia szkliwa o kilka tonów. Cały proces trwa zazwyczaj około 30 minut. Pacjenci mogą także nabyć odpowiednio dopasowane nakładki do samodzielnego stosowania w domu. Należy jednak pamiętać, że zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są niewskazane u osób poniżej 16. roku życia, a także kobiet w ciąży i karmiących piersią.

 

Wybielanie zębów u dentysty – Bydgoszcz

 

Przed zabiegiem wybielania zębów dentysta przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad. Następnie ocenia stan jamy ustnej i na podstawie zebranych informacji podejmuje decyzję o rozpoczęciu procedury. Wśród przeciwwskazań znajduje się próchnica, paradontoza, zapalenie dziąseł, odsłonięte korzenie zębowe, alergia na składniki zawarte w paście, przyjmowanie niektórych leków czy noszenie aparatu ortodontycznego. Stomatolodzy z gabinetu w Bydgoszczy szczególną uwagę przywiązują do ochrony zdrowia swoich pacjentów.

 

Niekiedy zdarza się, że kilka dni przed zabiegiem dentysta zaleca wykonanie higienizacji szkliwa, a więc skalingu i piaskowania. Ma to na celu usunięcie wszelkich osadów i kamienia, które mogłyby uniemożliwiać równomierne rozjaśnienie płytki. Do uzyskania pożądanego efektu estetycznego konieczna jest jednak prawidłowa, codzienna higiena jamy ustnej oraz regularna higienizacja i fluoryzacja. Cena wybielania zębów na jednej wizycie w gabinecie w Bydgoszczy wynosi 1000 zł. Po więcej szczegółów dotyczących oferty zapraszamy do kontaktu.